A box of pears cost 15 dollars. A box of apples cost 2 dollars less than a box of pears. Mrs. Tan paid 702 dollars for some boxes of pears and apples. She bought 3 times as many boxes of apples and pe

STUCK with your assignment? When is it due? Hire our professional essay experts who are available online 24/7 for an essay paper written to a high standard at a reasonable price.


Order a Similar Paper Order a Different Paper

A box of pears cost 15 dollars. A box of apples cost 2 dollars less than a box of pears. Mrs. Tan paid 702 dollars for some boxes of pears and apples. She bought 3 times as many boxes of apples and pears.

a)How many boxes of fruits did she buy?

b)How much more money did she spend on apples than pears?

Writerbay.net

Everyone needs a little help with academic work from time to time. Hire the best essay writing professionals working for us today!

Get a 15% discount for your first order


Order a Similar Paper Order a Different Paper